ACS780LLRTR-100B-T
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ACS780LLRTR-100B-T
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Package / Case : 7-PowerSMD Module
Accuracy : ±1.5%
Sensor Type : Hall Effect, Differential
Current - Supply (Max) : 15mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 100A
Response Time : 3.6µs
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 20mV/A
Linearity : ±1%
Supplier Device Package : 7-PSOF
Mfr : Allegro MicroSystems
Frequency : DC ~ 120kHz
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number : ACS780
Description : SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 7-PowerSMD Module